Možná vás napadají nějaké otázky…

Máte nějakou otázku týkající se simulace FINANČNÍ SVOBODA? Níže odpovídáme na nejčastější otázky. Pokud jste nenašili odpověď, kterou jste hledali, prosím kontaktujte nás.

V čem je FINANČNÍ SVOBODA jiná?

Zjednodušeně řečeno, je to skutečný svět v deskové hře. Jiné finanční hry jsou založeny na znalostech jednoduchých faktů, memorování nebo nerealistických finančních scénářích. Jiné finanční vzdělávací nástroje jsou statické – nemají v sobě dynamiku, která by zapojovala více smyslových vjemů (zrak, sluch, hmat) a která by měla za výsledek zlepšený proces učení. V oblasti vzdělávání FINANČNÍ SVOBODA poskytuje poutavý herní zážitek, založený na informacích reálného světa, který vede k tomu, že se hráč opravdu učí a mění své chování. Pro finanční profesionály je FINANČNÍ SVOBODA extrémně účinný a jedinečný nástroj budování vztahu s klientem a který upevňuje vaši roli důvěryhodného poradce. Ve FINANČNÍ SVOBODĚ se nenabízí produkty konkrétních společností. Takže její hraní není vnímáno jako prodejní prezentace. Místo toho hra klienty vybaví znalostmi v oblasti financí a prohloubí váš vztah s nimi.

Od kolika let je FINANČNÍ SVOBODA vhodná?

FINANČNÍ SVOBODA má největší přínos pro žáky středních škol a stejně tak pro dospělé všech věkových kategorií. Stejně tak může být velmi dobře využívaná na druhém stupni základních škol.

Kolik času hra zabere?

První hraní s třídou studentů zabere zhruba 3 vyučovací hodiny. Druhé a další hraní s třídou už zabere cca 2 vyučovací hodiny. Nicméně, délka se může prodloužit nebo zkrátit podle specifických požadavků každé třídy.

Do jaké výuky je FINANČNÍ SVOBODA vhodná?

FINANČNÍ SVOBODA se nejlépe hodí do předmětů zaměřených na osobní finance, ekonomii a finanční gramotnost. Nicméně se úspěšně využívá také v hodinách finanční matematiky, rodinné nebo občanské výchovy a podobných předmětech. FINANČNÍ SVOBODA se dá využít v podstatě v jakémkoliv předmětu. Kromě financí totiž FINANČNÍ SVOBODA poskytuje cenné životní lekce, jak uspět v reálném životě.

Kolik času vyžaduje příprava?

Zapomeňte na dlouhé noci příprav! Všechnu práci jsme udělali za vás. Máte k dispozici účinné nástroje pro snadné zavedení hry do výuky bez jakékoliv námahy.

Kolik hráčů může hrát najednou?

To závisí zcela na vás a na to, čeho chcete dosáhnout. FINANČNÍ SVOBODA je velmi flexibilní nástroj, takže záleží pouze na počtu her, které máte. Hru může hrát jeden hráč, rodina, tým 2 – 4 hráčů, malá skupina studentů (12 – 24) nebo dokonce sál plný potenciálních klientů (200 osob a více). Jednu hru může hrát až 5 hráčů najednou nebo – v případě rozdělení hráčů do týmů – až 13 lidí.

Co potřebuju vědět, abych mohl učit pomocí FINANČNÍ SVOBODY?

Žádné znalosti nejsou potřeba. Hra nevyžaduje, abyste učili studenty znalosti finančních nástrojů nebo principů, uplatňovaných ve hře. Hráči se vše naučí v průběhu hraní!

Jakou podporu nabízíte učitelům, kteří využívají FINANČNÍ SVOBODU?

Jsme připraveni zodpovědět vaše otázky a případně zajistit dodatečnou podporu, pokud ji budete potřebovat (týdenní webináře, školení, regionální semináře, hraní hry pod vedením našeho lektora atd.) Zároveň naše společnost poskytuje další dodatečné nástroje, které vám pomohou dozvědět se více informací z oblasti finanční gramotnosti.

Kdy je správný čas hrát FINANČNÍ SVOBODU?

Správný čas je vždycky! Učitelům se nicméně osvědčilo sehrát hru nejprve na začátku školního roku a seznámit studenty s produkty a základními principy a pak na konci roku k upevnění a propojení všech informací, nabytých v průběhu roku. FINANČNÍ SVOBODA je také ideální způsob, jak zaujmout třídu ve „ztracených“ školních dnech, tzn. těsně před prázdninami, po maturitních zkouškách apod.